Planujesz przeprowadzkę do Szwecji i szukasz firmy, która pomoże ci wszystko załatwić? ArtMovers to odpowiedź na twoje potrzeby. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w organizacji przeprowadzek międzynarodowych. Naszym Klientom oferujemy bezpieczne i sprawne przeprowadzki z Polski do Szwecji, ze Szwecji do Polski oraz na terenie Szwecji. Obsługujemy zarówno Klientów indywidualnych jak i biznesowych, planujących przeprowadzką swojego biura. W pracy jesteśmy elastyczni a do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny wybierając rozwiązania, które skrojone są na miarę jego potrzeb i oczekiwań. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą posiadającą doświadczenie w transporcie międzynarodowym oraz nowoczesną flotę transportowych o różnych rozmiarach, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać każdej przeprowadzce. Mienie transportowane przez nas zawsze pakowane jest w wysokiej jakości materiały pakowe, gwarantujące bezpieczny transport. Przeprowadzki z i do Szwecji to specjalność naszej firmy, dlatego jeśli planujesz przeprowadzkę i potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy transporcie mienia to koniecznie zgłoś się do nas!

Przeprowadzka z Polski do Szwecji

Szwecja jest największym krajem w Europie Północnej. Graniczy z Norwegią na zachodzie i z Finlandią na wschodzie. Jest znana z pięknych krajobrazów. Na północy kraju można podziwiać krainy pokryte śniegiem, z pięknymi górami, lasami i reniferami. Należy tez pamiętać o spektakularnej Zorzy Polarnej. Przeprowadzając się do Szwecji warto poznać język tego kraju, a przynajmniej kilka podstawowych zwrotów, gdyż większość ważnych informacji na stronach urzędów jest umieszczana w języku szwedzkim, choć obywatele tego kraju, szczególnie z młodego pokolenia mówią w większości także po angielsku. Jeśli planujecie przeprowadzkę do Szwecji to znajomość ich rodzimego języka ułatwi Wam znacząco komunikację i pomoże uniknąć niechcianych sytuacji. Nr PESEL czyli personnumer. Jedną z ważnych rzeczy po przeprowadzeniu się do Szwecji, jeśli planujemy tam pozostać dłużej niż 3 miesiące lub na stałe się tam osiedlić, jest uzyskanie, który składa się z 10 cyfr. Personnumer daje nam dużo większe możliwości m.in. zarejestrowania samochodu przywiezionego z Polski w Szwedzkiej Agencji Transportu – Transportstyrelsen. Należy to zrobić w czasie nie dłuższym niż 1 rok od przyjazdu.

Transport Szwecja

Jeśli oprócz własnego mienia, przeprowadzasz się z własnym autem z Polski to warto poznać przepisy drogowe szwedzkie. Jednym z zaskakujących dla nas Polaków przepisów jest ten, który określa, że możesz zatrzymać się lub parkować wyłącznie w kierunku, w którym odbywa się ruch. Wyjątek: Na drogach o ruchu jednokierunkowym możesz jednak stanąć lub zaparkować po lewej stronie. Inaczej niż w Polsce, nie wszędzie są parkomaty, ale obowiązkowo stosowana jest „tarcza parkingowa”, która ma kształt zegara, w który należy się zaopatrzyć np. na stacji benzynowej lub na parkingach centrów handlowych dostępne są bezpłatne tarcze, do pobrania z metalowej skrzynki bezpłatnie. TARCZA PARKINGOWA=parkeringsskiva, P-skiva- Jest to przeważnie tabliczka 10×15 cm z obracaną tarczą wskazującą czas. Wykonując przeprowadzki nasi kierowcy także stosują takie tarcze.

Przeprowadzka do Szwecji

Po przeprowadzce do Szwecji warto zacząć od odwiedzenia Sztokholmu, stolicy tego kraju. Jest to miasto, posiadające 14 wysp połączonych 57 mostami, miasto mody i zabytkowych dzielnic. Jest to dawne Europejskie Miasto Kultury i obfituje w muzea, teatry, galerie i restauracje, w którym co roku odbywa się ceremonia wręczenia Nagrody Nobla. Jeśli jesteś smakoszem i przeprowadzisz się do Sztokholmu to radzimy pilnować swoich rachunków bankowych – w Sztokholmie znajduje się ponad 1000 restauracji. Innym równie ciekawym miastem Szwecji, które po przeprowadzce warto zwiedzić jest Malmo. To jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych Szwecji. Warto zwiedzić tu gotycki kościół św. Piotra, neomauretańska synagogę z początków XX wieku oraz HSB Turning Torso – charakterystyczny wieżowiec mieszkalny, który liczy sobie aż 190 metrów wysokości. Ważne porty w Szwecji, gdzie dopływają promy z Polski i jednocześnie są to miast a, które także warto zwiedzić: Ystad, Karlskrona, Trelleborg. Jeśli przed przeprowadzką będziecie chcieli najpierw zrobić sobie wycieczkę do Szwecji to połączenia promowe zapewniają m.in. takie linie jak Stena Line , Polferries, TTLine czy Unity Line.
Szwecja kojarzy się nam przeważnie z tym co u nas było pokazywane, czyli z telewizyjnymi postaciami takimi jak Pippi Pończoszanka (szw. Pippi Långstrump) – postać fikcyjna, tytułowa bohaterka cyklu powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz ich filmowych ekranizacji popularnych w Polsce Muminków (szw. Mumintrollen) – piszącej po szwedzku autorki Tove Jansson. Przeprowadzając się do Szwecji warto wiedzieć, że główną religią jest Kościół Szwecji, a pełna nazwa kraju – Królestwo Szwecji, a ustrój polityczny to monarchia parlamentarna. Jednym z najdziwniejszych świat w Szwecji jest Surstrommingspremiaren – święto kiszonego śledzia.

Zapraszamy do umówienia się z naszym przedstawicielem na oszacowanie kosztu przeprowadzki do Norwegii.