Jeśli poszukujesz firmy, która pomoże Ci szybko i profesjonalnie zrealizować przeprowadzkę do Szwajcarii, to zgłoś się do nas! Firma ArtMovers oferuje kompleksowe przeprowadzki z Polski do Szwajcarii, ze Szwajcarii do Polski, a także przeprowadzki na terenie Szwajcarii. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży przeprowadzkowej, które jest gwarancją dobrze wykonanej usługi. W swojej pracy wykorzystujemy jedynie najwyższej jakości materiały pakowe oraz ochronne dzięki którym transportowane rzeczy są bezpieczne. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie oferując najlepsze dostępne rozwiązania. Do transportu powierzonych przedmiotów wykorzystujemy nowoczesne aut dostawcze oraz ciężarowe. W naszej firmie pracują pracownicy z wysokimi kwalifikacjami, których wieloletnia praktyka pozwala radzić sobie z każdym zleceniem. Oferujemy usługi przeprowadzkowe w Szwajcarii w wariancie oszczędnym oraz przeprowadzki typu full-service, które obejmują nie tylko przewóz rzeczy ale również pakowanie, przenoszenie oraz wnoszenie rzeczy do nowego lokum. Gwarantujemy, że przeprowadzka do Szwajcarii z naszą firmą to będzie czysta przyjemność.

Przeprowadzka do Szwajcarii

Szwajcaria dla większości osób planujących przeprowadzkę kojarzy się z pięknymi terenami. Nie ma nic w tym dziwnego w końcu jest to kraj pełen pięknych jezior i gór. Szwajcaria jest nie tylko piękna ale jest też jednym z najbogatszych państw w Europie. Wysoka jakość życia związana jest bezpośrednio z wysokością pensji. Obowiązującą walutą jest frank szwajcarski, a językami urzędowymi: niemiecki, francuski, włoski, retoromański. Polacy jako obywatele Unii Europejskiej mogą swobodnie podróżować do Szwajcarii. Mogą tam również się przeprowadzić, mieszkać i pracować, ale koniecznie muszą się zarejestrować, aby móc pracować legalnie i ubiegać się o zezwolenie na pobyt, w przypadku pobytu dłuższego niż 3 miesiące. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzkę do Szwajcarii.

Transport Szwajcaria

W zależności od miasta relokacji w Szwajcarii spotkamy się z różnymi opcjami transportu. W większych miastach, takich jak Genewa, Zurych i Bazylea, dogodną opcją będzie korzystanie z  transportu publicznego, czyli z tramwajów, autobusów i metra. W ogólnej opinii szwajcarski transport publiczny jest czysty, wydajny i niezawodny. Szwajcaria może pochwalić się także dużą ilością połączeń kolejowych międzymiastowych. Przejazdy pociągiem łączą największe miasta Szwajcarii i trasy międzynarodowe.

Przeprowadzki z Polski do Szwajcarii

Szukając pracy po przeprowadzce do Szwajcarii warto zwrócić uwagę na międzynarodowe organizacje z siedzibą w Genewie, takie jak Organizacja Narodów Zjednoczonych, Światowa Organizacja Handlu czy Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, które zatrudniają sporą ilość obcokrajowców. Z pewnością znajomość niemieckiego, czy francuskiego ułatwi znacznie znalezienie pracy w Zurychu czy Genewie.

Utrzymanie się w Szwajcarii kosztuje znacznie więcej niż w Polsce, a  czynsz należy do najwyższych na świecie (czynsz w Genewie jest porównywalny z tym w Nowym Jorku). Jeśli po relokacji zdecydujemy się na wynajem, to warto wiedzieć, że w Szwajcarii zazwyczaj standardowo wymagana jest kaucja za mieszkanie o wysokości 3-miesięcznego czynszu. Ubiegając się o mieszkanie warto mieć  dowód potwierdzający, że dotychczas płaciło się czynsz na czas i mieć dokument dotyczący zarobków. Niektórzy emigranci mają szczęście, gdyż po przeprowadzce są lokowani w mieszkaniach przez swoich pracodawców. Wybierając miejsce do zamieszkania, trzeba pamiętać, że w Szwajcarii , trzeba być pod tym samym adresem przez cały proces rejestracji, który może potrwać kilka tygodni.

W pierwszym tygodniu po przeprowadzce do Szwajcarii zaleca się rejestrację w lokalnej gminie (gminie / Gemeinde), szczególnie jeśli planujemy mieszkać lub pracować w Szwajcarii lub pozostać w kraju dłużej niż trzy miesiące. Obowiązek rejestracji jest w ciągu 14 dni od przyjazdu do Szwajcarii, a przed pierwszym dniem pracy.

Zapraszamy do umówienia się z naszym przedstawicielem na oszacowanie kosztu przeprowadzki do Szwajcarii.