Szukasz sprawdzonej firmy oferującej przeprowadzki do Norwegii? Jeśli tak zgłoś się do nas. ArtMovers to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży transportowej oferująca kompleksowe przeprowadzki z Polski do Norwegii, z Norwegii do Polski, a także przeprowadzki na terenie Norwegii. Naszym Klientom oferujemy dwa warianty przeprowadzek do Norwegii: oszczędny oraz przeprowadzki typu full-service. Przeprowadzki typu full-service obejmują spakowanie mienia, przygotowanie do transportu, załadunek, przewóz, oraz rozładunek wraz z rozpakowaniem mienia. Usługi przeprowadzkowe świadczymy na najwyższym poziomie, a do spakowania mienia stosujemy jedynie najwyższej jakości materiały pakowe, które są gwarancją ochrony mienia w trakcie transportu. Transport do Norwegii powierzonych rzeczy odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych aut dostawczych i ciężarowych. Ile kosztuje przeprowadzka do Norwegii? Na ostateczną wycenę przeprowadzki wpływa kilka czynników m.in. ilość transportowanych przedmiotów i ich wymiary, a także docelowe miejsce przeprowadzki. Naszym Klientom dobieramy zawsze rozwiązania pasujące do ich potrzeb. Gwarantujemy, że przeprowadzka do Norwegii dzięki naszej firmie będzie czystą przyjemnością.

Przeprowadzki z Polski do Norwegii

Jeśli planujemy przeprowadzkę do Norwegii, to prawdopodobnie dlatego, że ktoś z naszych bliskich już tam mieszka bądź pracuje. Norwegia nie jest krajem o zbyt łagodnym klimacie, ale gwarantuje za to mnóstwo atrakcyjnych miejsc pracy z wysokimi zarobkami. Dlatego też nasi rodacy przeprowadzają się do Norwegii głównie w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Przeprowadzając się do Norwegii, trzeba pamiętać o formalnościach, jaki trzeba załatwić jeszcze przed wyjazdem z Polski. W przypadku wyjazdu na stałe lub wyjazdu na okres dłuższy niż 6 miesięcy wyjazd trzeba zgłosić w lokalnym urzędzie gminy lub urzędzie miasta. Zamiar wyjazdu wystarczy zgłosić najpóźniej w dniu opuszczenia kraju drogą elektroniczną – przy pomocy platformy ePUAP pod adresem www.epuap.gov.pl, na stronie www.obywatel.gov.pl lub w urzędzie gminy.

Transport Norwegia

Podobnie jak w przypadku innych państw przeprowadzając się na stałe do Norwegii możesz zabrać ze sobą mienie bez potrzeby płacenia cła, ale musisz spełnić kilka warunków m.in. być właścicielem mienia, mienie musi być używane przez Ciebie, oraz deklaracja, że będziesz go używać po ulokowaniu się w Norwegii. Pomocna będzie lista przedmiotów, które transportujesz, wraz z opisem czy są one nowe czy używane, to ułatwia kontrolę celną. Najlepiej powierzyć organizację przeprowadzki do Norwegii takiej firmie jak nasza, lub osobiście skontaktować się z Izbą Celną (Tollvesenet), gdy Twoje mienie dotrze do Norwegii. Jeśli przyjeżdżasz wcześniej niż mienie, to musisz skontaktować się z Izbą Celną w momencie, gdy Ty przeprowadzasz się do Norwegii.

Zwróć uwagę na listę niektórych towarów, które objęte są cłem i opłatami lub wymagają specjalnego pozwolenia przy transporcie do Norwegii, m.in. dotyczy to: sprzętu roboczego, pojazdów silnikowych, nowych przedmiotów, środków żywnościowych, alkoholu i wyrobów tytoniowych, broni, roślin, sprzęt radiowo-telewizyjny oraz zwierząt. Transport więcej niż pięciu zwierząt uznawany jest za komercyjny.
Uwaga niektóre rasy psów i psy z domieszką tych ras są na terenie Norwegii zakazane – dotyczy to ras: Pit bull terier, Amstaff (amerykański staffordshire terrier), Fila Brasileiro, Tosa inu (Tosa), Dog argentyński, Wilczak czechosłowacki.

Przeprowadzki do Norwegii, a znajomość języka

We wszystkich formalnościach związanych z zameldowaniem, szukaniem pracy czy mieszkania na pewno pomoże znajomość języka norweskiego. Konkurencja wśród rodaków sprawia, że znając język norweski, wyróżnisz się na tle Polonii w Norwegii, która jest najbardziej liczną mniejszością narodową. Nie tylko więc zapotrzebowanie na pracowników jest duże, ale także zapotrzebowanie na pracę. Chcąc się wyróżnić na rynku pracy, warto znać język norweski chociażby w stopniu komunikatywnym.

Jeśli planujesz przeprowadzkę do Norwegii na dłużej, niż 3 miesiące, zarejestruj się przez selfservice.udi.no i wprowadź swoje dane. Wydrukuj dowód rejestracji i udaj się na pobliski komisariat policji lub do Centrum Obsługi Pracowników Zagranicznych. Od tego momentu Twój pobyt w Norwegii będzie legalny.

Zapraszamy do umówienia się z naszym przedstawicielem na oszacowanie kosztu przeprowadzki do Norwegii.