Podejmując decyzję o przeprowadzeniu się do Holandii, trzeba mieć świadomość, że obie nazwy funkcjonują jako synonimy i są po prostu zamiennymi określeniami tego samego kraju, ale historycznie i geograficznie Holandia i Niderlandy nie są tożsame. "Holandia" to tak naprawdę nazwa krainy historycznej. Obecnie składają się na nią dwie z dwunastu prowincji wchodzących w skład Królestwa Niderlandów: Holandia Północna i Południowa. Na ich terytorium leżą trzy największe miasta w kraju: Amsterdam, Rotterdam oraz Haga i z tego powodu między innymi za granicami tego kraju zaczęto używać nazwy regionu "Holandia" na określenie całego państwa. Ta nazwa pojawiała się także w oficjalnych holenderskich materiałach reklamowych i marketingowych. W języku polskim nazwa "Holandia" jest zwyczajowo używana w odniesieniu do całego kraju. "Niderlandy" geograficznie zdecydowanie bardziej odpowiadają współczesnemu kształtowi państwa, które od tej właśnie krainy wzięło swoją nazwę (choć całościowo zajmuje ona także tereny dzisiejszej Belgii i Luksemburga). Na dawnym , historycznym terytorium Niderlandów leżą m.in. kolejne pod względem ludności holenderskie miasta Utrecht i Eindhoven.

Przeprowadzka do Holandii

Kraj wiatraków oferuje korzyści podatkowe i wielkie firmy dlatego wybierają niewielkie Niderlandy na przeprowadzkę i tu lokują swoje kwatery główne. Wielkie firmy mając międzynarodowy charakter głównie wymagają znajomości języka angielskiego, więc  znajomość niderlandzkiego wcale nie jest niezbędna, aby otrzymać dobrą posadę.

Jeżeli po przeprowadzce do królestwa Niderlandów nie chcemy poświęcić życia ogromnej korporacji, to warto nauczyć się niderlandzkiego, aby znaleźć odpowiadające nam stanowisko w interesującej nas branży, ale poza korporacją. Znajomość języka otwiera bardzo wiele drzwi, nawet na poziomie początkującym.

Transport Holandia

Szukając odpowiedniego miejsca na przeprowadzkę i do osiedlenia się na dłużej, warto poznać jedno z portowych miast Holandii- Rotterdam. To jedno z największych i najważniejszych miast w Niderlandach, głównie kojarzy się z przemysłem i ogromnym portem. Nazwa Rotterdamu składa się z dwóch części: Rotte i dam. Niderlandzkie słówko dam oznacza tamę, a Rotte to rzeka nad którą w XIII wieku, wybudowano osadę. Mieszkańcy postawili na rzece tamę i tak właśnie nazwali swój dom: tamą na Rotte. Współcześnie Rotte to po prostu większy ciek wodny, o którego istnieniu wiele osób żyjących w Rotterdamie nawet nie ma pojęcia.

Przeprowadzki do Holandii

Jeśli na przeprowadzkę wybierzemy Amsterdam to znajdziemy się w mieście, które liczy tyle narodowości ile zamieszkuje cały świat, czyli z 196 krajów, i niemal tyle narodowości zamieszkuje Amsterdam. Mimo wszystko w Amsterdamie jest jeszcze najwięcej Holendrów a najmniej obywateli Malawi, Madagaskaru i Laosu. Miasto portowe, w którym od setek lat żyje wiele narodowości nie ma tak ksenofobicznych fobii jakie widzimy w innych częściach Europy.

Zapraszamy do umówienia się z naszym przedstawicielem na oszacowanie kosztu przeprowadzki do Holandii.